“Severni bulevar” je priča o porodici, o nekadašnjem Beogradu, o prvim ljubavima i rokenrolu, o Bulbuderu i običnim ljudima iz tog kraja, čija je sudbina slična hiljadama drugih, koji će se pronaći ovde sa svim nedaćama i sećanjima...
Ljubavi dolaze i prolaze, a ova knjiga o ljubavi je uzbudljiva i neprolazna. Zateći će vas kako svojom dinamikom, tako i pričom i idejom kojom je saopštena. Tekst obuzima čitaoca, apsorbuje pažnju, provocira osmeh, zahteva halapljivo čitanje. Vešto preplitanje i prožimanje Petrinog i Zoinog narativa je filmična ideja. Slike se nižu, svaka sa svojim bojama i senzibilitetima, sličnim traumama, a različitim afinitetima.
„Mojsinjska trilogija“ se sastoji od tri već ranije objavljena romana - Mazija, Čuma i Sveti ratnici, koji su nastajali u periodu od 1994. do 2001. godine, ali nije obično reizdanje ovih romana, jer je autor sva tri romana redigovao; pojedina poglavlja su izostavljena, a izvršene su i neke stilske i jezičke korekcije.
Uzbudljiva, koloritna priča počinje u sam osvit Zlatnog doba Kijevske Rusije, za vladavine kneza Vladimira I Svjatoslaviča, u surovo vreme paganskih božanstava i tajanstvenih obreda, varvarskih plemena i zakona mača, kojim se osvajala zemlja, i žena...
Tragom upozorenja da je “svet zlo i opasno mesto“ i da nas „jedino prerušavanje može spasti od zlihgrabljivica koje nas vrebaju“ Milisav Savić nas vodi kroz dubinske rukavce neobične ljubavne priče koja se dešava tokom jednog mističnog prolećnog putovanja Toskanom, a ustvari u pozadini jugoslovenskih ratova devedesetih.
Tri dela Ljiljane Habjanović-Đurović – “Ženski rodoslov”, “Ana Marija me nije volela” i “Naš otac”, našla su se u jednoj knjizi u okviru “Prosvetine” kultne edicije “Veliki romani”.
Izlazak ove knjige poklapa se sa 20-godišnjicom izlaska romana “Ženski rodoslov“, najtiražnije knjige jednog srpskog pisca u poslednje dve decenije, kao i sa 25-godišnjicom prvog izdanja romana “Ana Marija me nije volela”.