Stare uspomene i slike iz detinjstva autorka je pretočila u pesme namenjene najmađima, koji se kroz njih mogu upoznati sa radostima odrastanja, nestašlucima i svim onim što dečiji život čini lepšim.
„Zašto je nauka kul?“ delo je zaljubljenika u nauku koji se trudi da širokoj publici prenese kakav je doživljaj osećati ljubav prema nauci i kako izgleda život kada dozvolite da vas takva ljubav inspiriše. Za ljubav kažemo da je iracionalna.
Priča o sirotoj maloj bogatašici, u kojoj saznajemo dogodovštine iz osnovne škole u Njujorku, u budućnosti, gde skoro svi mogu da lete osim male dvanaestogodišnjakinje koja ubrzo otkriva da ima moć da postane nevidljiva. Ubrzo, devojčica se zatiče u društvu najčudnijih prijatelja i neprijatelja.
Svet dečije mašte nikada ne bi bio tako lep da u njegovom stvaranju nisu učestvovale bajke. Od najdavnijih vremena roditelji, bake, deke deci su pričali bajke, kako bi decu zabavili, ali i kako bi ih podučili osnovnim vrednostima života. Bajke Ivane Luknar baš su takve, lepe, interesantne i poučne.